fbpx
Makarun Pomaga
17 stycznia 2018, author: Iga Tymczyszyn

Makarun Pomaga

Świąteczna atmosfera udzieliła się Makarunowi i jego Franczyzobiorczyni z Bielska-Białej. Za wspólny cel obraliśmy sobie pomoc nie tylko dzieciom, ale także naszym czworonożnym przyjaciołom.

Wszystko zapoczątkował krakowski punkt położony przy ul. Św. Tomasza, który 2 grudnia wziął udział w charytatywnej akcji “Świąteczny Stół Pajacyka”. Akcja polegała na przekazaniu 10% utargu z tego konkretnego dnia na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej, dzięki której dzieci z całej Polski otrzymały ciepłe posiłki.

– Klienci podeszli bardzo entuzjastycznie do naszych działań i widząc plakat dotyczący akcji, chcieli w jeszcze większym stopniu przyczynić się do niej i zamawiali posiłki dla znajomych lub członków rodziny – mówi Pani Monika, pracownica punktu.

W ślady naszego punktu poszła Franczyzobiorczyni z Bielska-Białej – Pani Bożena. Miłośniczka zwierząt, opiekująca się prywatnie psem Lady, kotką Tosią, świnką morską Madzią i małą rybką o imieniu Aleks, postanowiła wesprzeć lokalne schronisko i zorganizowała zbiórkę kociej i psiej karmy. W zamian za podarunki, zaoferowała swoim klientom 20% zniżki na zamówione posiłki. Akcja trwała od 10 do 20 grudnia i zaowocowała zebraniem osiemnastu puszek mokrej kociej karmy, kilkunastu dużych worków suchej karmy zarówno dla kotów i psów jak również koców, ręczników oraz innych potrzebnych drobiazgów.

To jedne z pierwszych i na pewno nie ostatnich tego typu działań w historii marki Makarun Spaghetti and Salad. Mamy nadzieję, że w przyszłości uda nam się nakłonić więcej punktów do wzięcia udziału w akcjach charytatywnych – to tak niewiele kosztuje, a może przynieść wiele dobrego.